Cabras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Cabras
Qytet
Vendndodhja
 Cabras is located in Itali
 Cabras
 Cabras
39°55′48″V 8°31′48″L / 39.930°V 8.530°L / 39.930; 8.530Koordinatat: 39°55′48″V 8°31′48″L / 39.930°V 8.530°L / 39.930; 8.530
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.26 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Cabras (Cràbas) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 102.26 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 6 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 9.174 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cabras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale