Villanova Truschedu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villanova Truschedu
Qytet
noform
Pamje nga Villanova Truschedu
Vendndodhja
 Villanova Truschedu is located in Itali
 Villanova Truschedu
 Villanova Truschedu
39°59′17″V 8°45′07″L / 39.988°V 8.752°L / 39.988; 8.752Koordinatat: 39°59′17″V 8°45′07″L / 39.988°V 8.752°L / 39.988; 8.752
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.61 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 305 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09084
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villanova Truschedu (Biddanòa Truschèdu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 16.61 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 56 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 305 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]