Montresta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Montresta
Qytet
noform
Pamje nga Montresta
Vendndodhja
 Montresta is located in Itali
 Montresta
 Montresta
40°22′26″V 8°29′56″L / 40.374°V 8.499°L / 40.374; 8.499Koordinatat: 40°22′26″V 8°29′56″L / 40.374°V 8.499°L / 40.374; 8.499
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.16 km2
Lartësia 410 m (m.n.d.)
Popullsia 489 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Montresta (Montrèsta) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.16 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 410 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 489 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]