Baradili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Baradili
Qytet
Vendndodhja
 Baradili is located in Itali
 Baradili
 Baradili
39°43′19″V 8°53′49″L / 39.722°V 8.897°L / 39.722; 8.897Koordinatat: 39°43′19″V 8°53′49″L / 39.722°V 8.897°L / 39.722; 8.897
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.57 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 83 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Baradili (Bobàdri) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 5.57 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 165 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 83 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]