Aidomaggiore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Aidomaggiore
Qytet
Vendndodhja
 Aidomaggiore is located in Itali
 Aidomaggiore
 Aidomaggiore
40°10′16″V 8°51′22″L / 40.171°V 8.856°L / 40.171; 8.856Koordinatat: 40°10′16″V 8°51′22″L / 40.171°V 8.856°L / 40.171; 8.856
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.21 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Aidomaggiore (Aidumajòre, Bidumajòre) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 41.21 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 250 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 451 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]