Tinnura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tinnura
Qytet
noform
Pamje nga Tinnura
Vendndodhja
 Tinnura is located in Itali
 Tinnura
 Tinnura
40°16′08″V 8°32′53″L / 40.269°V 8.548°L / 40.269; 8.548Koordinatat: 40°16′08″V 8°32′53″L / 40.269°V 8.548°L / 40.269; 8.548
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.85 km2
Lartësia 328 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tinnura (Tinnùra) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 3.85 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 328 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 245 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tinnura – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale