Soddì

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Soddì
Qytet
noform
Pamje nga Soddì
Vendndodhja
 Soddì is located in Itali
 Soddì
 Soddì
40°07′44″V 8°52′41″L / 40.129°V 8.878°L / 40.129; 8.878Koordinatat: 40°07′44″V 8°52′41″L / 40.129°V 8.878°L / 40.129; 8.878
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.24 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Soddì (Soddìe) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 5.24 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 250 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 120 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Soddì – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale