Gonnosnò

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gonnosnò
Qytet
Vendndodhja
 Gonnosnò is located in Itali
 Gonnosnò
 Gonnosnò
39°45′36″V 8°52′19″L / 39.760°V 8.872°L / 39.760; 8.872Koordinatat: 39°45′36″V 8°52′19″L / 39.760°V 8.872°L / 39.760; 8.872
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.46 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 772 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gonnosnò (Gonnonnò) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 15.46 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 220 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 772 banorë[2].

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]