Siapiccia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siapiccia
Qytet
Vendndodhja
 Siapiccia is located in Itali
 Siapiccia
 Siapiccia
39°55′37″V 8°45′43″L / 39.927°V 8.762°L / 39.927; 8.762Koordinatat: 39°55′37″V 8°45′43″L / 39.927°V 8.762°L / 39.927; 8.762
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.93 km2
Lartësia 64 m (m.n.d.)
Popullsia 359 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09084
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siapiccia (Siapicìa, Siipicìa) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 17.93 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 64 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 359 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]