Bauladu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bauladu
Qytet
Vendndodhja
 Bauladu is located in Itali
 Bauladu
 Bauladu
40°01′12″V 8°40′16″L / 40.020°V 8.671°L / 40.020; 8.671Koordinatat: 40°01′12″V 8°40′16″L / 40.020°V 8.671°L / 40.020; 8.671
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.22 km2
Lartësia 38 m (m.n.d.)
Popullsia 689 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bauladu (Baulàu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 24.22 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 38 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 689 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bauladu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale