Villa Verde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villa Verde
Qytet
Vendndodhja
 Villa Verde is located in Itali
 Villa Verde
 Villa Verde
39°47′42″V 8°49′12″L / 39.795°V 8.820°L / 39.795; 8.820Koordinatat: 39°47′42″V 8°49′12″L / 39.795°V 8.820°L / 39.795; 8.820
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.65 km2
Lartësia 204 m (m.n.d.)
Popullsia 319 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villa Verde (Bàini) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 17.65 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 204 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 319 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]