Ales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ales
Qytet
noform
Pamje nga Ales
Vendndodhja
 Ales is located in Itali
 Ales
 Ales
39°45′58″V 8°48′58″L / 39.766°V 8.816°L / 39.766; 8.816Koordinatat: 39°45′58″V 8°48′58″L / 39.766°V 8.816°L / 39.766; 8.816
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.45 km2
Lartësia 194 m (m.n.d.)
Popullsia 1.440 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09091
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ales (Àbas) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 22.45 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 194 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.440 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ales – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale