Ollastra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ollastra
Qytet
noform
Pamje nga Ollastra
Vendndodhja
 Ollastra is located in Itali
 Ollastra
 Ollastra
39°57′04″V 8°44′02″L / 39.951°V 8.734°L / 39.951; 8.734Koordinatat: 39°57′04″V 8°44′02″L / 39.951°V 8.734°L / 39.951; 8.734
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.47 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 1.219 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09084
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ollastra (Ollàsta) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 21.47 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 23 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.219 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]