Santa Giusta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Santa Giusta
Qytet
Vendndodhja
 Santa Giusta is located in Itali
 Santa Giusta
 Santa Giusta
39°52′48″V 8°36′32″L / 39.880°V 8.609°L / 39.880; 8.609Koordinatat: 39°52′48″V 8°36′32″L / 39.880°V 8.609°L / 39.880; 8.609
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.22 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 4.818 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Santa Giusta (Santa Jùsta) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 69.22 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 10 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.818 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]