Tadasuni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tadasuni
Qytet
noform
Pamje nga Tadasuni
Vendndodhja
 Tadasuni is located in Itali
 Tadasuni
 Tadasuni
40°06′36″V 8°52′59″L / 40.110°V 8.883°L / 40.110; 8.883Koordinatat: 40°06′36″V 8°52′59″L / 40.110°V 8.883°L / 40.110; 8.883
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.09 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tadasuni (Tadasùne) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 5.09 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 180 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 152 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]