Ula Tirso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ula Tirso
Qytet
noform
Pamje nga Ula Tirso
Vendndodhja
 Ula Tirso is located in Itali
 Ula Tirso
 Ula Tirso
40°02′42″V 8°54′11″L / 40.045°V 8.903°L / 40.045; 8.903Koordinatat: 40°02′42″V 8°54′11″L / 40.045°V 8.903°L / 40.045; 8.903
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.85 km2
Lartësia 348 m (m.n.d.)
Popullsia 570 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ula Tirso (Ula) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.85 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 348 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 570 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]