Baressa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baressa
Baressa - Panorama (02).jpg
Popullsia
 • Total651
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Baressa (Arèssa) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 12.51 km² [2], dhe gjendet në lartësi mbidetare 165 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 651 banorë[3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  3. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baressa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale