Villaurbana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villaurbana
Qytet
Vendndodhja
 Villaurbana is located in Itali
 Villaurbana
 Villaurbana
39°53′06″V 8°46′41″L / 39.885°V 8.778°L / 39.885; 8.778Koordinatat: 39°53′06″V 8°46′41″L / 39.885°V 8.778°L / 39.885; 8.778
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.7 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 1.643 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villaurbana (Biddobràna) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 58.7 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 110 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.643 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]