Tresnuraghes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tresnuraghes
Qytet
noform
Pamje nga Tresnuraghes
Vendndodhja
 Tresnuraghes is located in Itali
 Tresnuraghes
 Tresnuraghes
40°15′07″V 8°31′12″L / 40.252°V 8.520°L / 40.252; 8.520Koordinatat: 40°15′07″V 8°31′12″L / 40.252°V 8.520°L / 40.252; 8.520
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.58 km2
Lartësia 257 m (m.n.d.)
Popullsia 1.159 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09079
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tresnuraghes (Tresnuràghes) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.58 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 257 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.159 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]