Baratili San Pietro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Baratili San Pietro
Qytet
Vendndodhja
 Baratili San Pietro is located in Itali
 Baratili San Pietro
 Baratili San Pietro
39°59′31″V 8°33′18″L / 39.992°V 8.555°L / 39.992; 8.555Koordinatat: 39°59′31″V 8°33′18″L / 39.992°V 8.555°L / 39.992; 8.555
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.1 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 1.312 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Baratili San Pietro (Boàtiri) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 6.1 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 11 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.312 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]