Arborea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Arborea
Qytet
noform
Pamje nga Arborea
Vendndodhja
 Arborea is located in Itali
 Arborea
 Arborea
39°46′19″V 8°34′52″L / 39.772°V 8.581°L / 39.772; 8.581Koordinatat: 39°46′19″V 8°34′52″L / 39.772°V 8.581°L / 39.772; 8.581
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.96 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 3.910 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09092
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Arborea (Arborèa) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 94.96 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 7 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.910 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arborea – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale