Palmas Arborea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Palmas Arborea
Qytet
Vendndodhja
 Palmas Arborea is located in Itali
 Palmas Arborea
 Palmas Arborea
39°52′34″V 8°38′38″L / 39.876°V 8.644°L / 39.876; 8.644Koordinatat: 39°52′34″V 8°38′38″L / 39.876°V 8.644°L / 39.876; 8.644
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.33 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 1.514 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Palmas Arborea (Pràmmas) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.33 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 4 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.514 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]