Busachi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Busachi
Qytet
noform
Pamje nga Busachi
Vendndodhja
 Busachi is located in Itali
 Busachi
 Busachi
40°01′59″V 8°54′00″L / 40.033°V 8.900°L / 40.033; 8.900Koordinatat: 40°01′59″V 8°54′00″L / 40.033°V 8.900°L / 40.033; 8.900
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.03 km2
Lartësia 379 m (m.n.d.)
Popullsia 1.291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09082
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Busachi (Busàche) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 59.03 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 379 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.291 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Busachi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale