Samugheo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Samugheo
Qytet
Vendndodhja
 Samugheo is located in Itali
 Samugheo
 Samugheo
39°56′49″V 8°56′24″L / 39.947°V 8.940°L / 39.947; 8.940Koordinatat: 39°56′49″V 8°56′24″L / 39.947°V 8.940°L / 39.947; 8.940
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.28 km2
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Samugheo (Samughèo) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 81.28 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 370 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.030 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]