Nureci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Nureci
Qytet
Vendndodhja
 Nureci is located in Itali
 Nureci
 Nureci
39°49′23″V 8°58′26″L / 39.823°V 8.974°L / 39.823; 8.974Koordinatat: 39°49′23″V 8°58′26″L / 39.823°V 8.974°L / 39.823; 8.974
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.87 km2
Lartësia 335 m (m.n.d.)
Popullsia 360 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Nureci (Nurèci) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 12.87 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 335 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 360 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nureci – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale