Morgongiori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Morgongiori
Qytet
noform
Pamje nga Morgongiori
Vendndodhja
 Morgongiori is located in Itali
 Morgongiori
 Morgongiori
39°44′46″V 8°46′12″L / 39.746°V 8.770°L / 39.746; 8.770Koordinatat: 39°44′46″V 8°46′12″L / 39.746°V 8.770°L / 39.746; 8.770
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.2 km2
Lartësia 351 m (m.n.d.)
Popullsia 720 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Morgongiori (Mragaxòri) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 45.2 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 351 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 720 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]