Narbolia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Narbolia
Qytet
Vendndodhja
 Narbolia is located in Itali
 Narbolia
 Narbolia
40°02′53″V 8°34′34″L / 40.048°V 8.576°L / 40.048; 8.576Koordinatat: 40°02′53″V 8°34′34″L / 40.048°V 8.576°L / 40.048; 8.576
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.5 km2
Lartësia 57 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Narbolia (Narabuìa) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 40.5 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 57 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.791 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]