Jump to content

Nurachi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nurachi
Popullsia
 • Gjithsej1,782
{{{postal_code_type}}}
  09070
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Nurachi (Nuràchi) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 15.97 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 7 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.782 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nurachi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale