Fordongianus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Fordongianus
Qytet
noform
Pamje nga Fordongianus
Vendndodhja
 Fordongianus is located in Itali
 Fordongianus
 Fordongianus
39°59′38″V 8°48′32″L / 39.994°V 8.809°L / 39.994; 8.809Koordinatat: 39°59′38″V 8°48′32″L / 39.994°V 8.809°L / 39.994; 8.809
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.48 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 890 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09083
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Fordongianus (Fordongiànis) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.48 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 35 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 890 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]