Mogorella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Mogorella
Qytet
Vendndodhja
 Mogorella is located in Itali
 Mogorella
 Mogorella
39°51′50″V 8°51′29″L / 39.864°V 8.858°L / 39.864; 8.858Koordinatat: 39°51′50″V 8°51′29″L / 39.864°V 8.858°L / 39.864; 8.858
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.06 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 442 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Mogorella (Mogorèdda) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 17.06 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 265 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 442 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]