Sini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sini
Qytet
noform
Pamje nga Sini
Vendndodhja
 Sini is located in Itali
 Sini
 Sini
39°45′11″V 8°54′22″L / 39.753°V 8.906°L / 39.753; 8.906Koordinatat: 39°45′11″V 8°54′22″L / 39.753°V 8.906°L / 39.753; 8.906
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.75 km2
Lartësia 255 m (m.n.d.)
Popullsia 524 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sini (Sìni) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 8.75 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 255 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 524 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sini – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale