Mogoro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Mogoro
Qytet
noform
Pamje nga Mogoro
Vendndodhja
 Mogoro is located in Itali
 Mogoro
 Mogoro
39°41′02″V 8°46′37″L / 39.684°V 8.777°L / 39.684; 8.777Koordinatat: 39°41′02″V 8°46′37″L / 39.684°V 8.777°L / 39.684; 8.777
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.99 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 4.157 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09095
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Mogoro (Mòguru) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.99 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 136 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.157 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Mogoro – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale