Riola Sardo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Riola Sardo
Qytet
Vendndodhja
 Riola Sardo is located in Itali
 Riola Sardo
 Riola Sardo
39°59′35″V 8°32′28″L / 39.993°V 8.541°L / 39.993; 8.541Koordinatat: 39°59′35″V 8°32′28″L / 39.993°V 8.541°L / 39.993; 8.541
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.11 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 2.151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Riola Sardo (Arriòra) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.11 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 9 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.151 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]