Uras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Uras
Qytet
noform
Pamje nga Uras
Vendndodhja
 Uras is located in Itali
 Uras
 Uras
39°41′53″V 8°42′04″L / 39.698°V 8.701°L / 39.698; 8.701Koordinatat: 39°41′53″V 8°42′04″L / 39.698°V 8.701°L / 39.698; 8.701
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.24 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 2.856 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09099
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Uras (Ùras) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.24 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 23 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.856 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Uras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale