Usellus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Usellus
Qytet
Vendndodhja
 Usellus is located in Itali
 Usellus
 Usellus
39°48′25″V 8°51′07″L / 39.807°V 8.852°L / 39.807; 8.852Koordinatat: 39°48′25″V 8°51′07″L / 39.807°V 8.852°L / 39.807; 8.852
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.07 km2
Lartësia 289 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Usellus (Usèddus) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 35.07 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 289 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 773 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Usellus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale