Milis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Milis
Qytet
Vendndodhja
 Milis is located in Itali
 Milis
 Milis
40°03′04″V 8°38′17″L / 40.051°V 8.638°L / 40.051; 8.638Koordinatat: 40°03′04″V 8°38′17″L / 40.051°V 8.638°L / 40.051; 8.638
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.67 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 1.555 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Milis (Mìris) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.67 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 72 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.555 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Milis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale