Magomadas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Magomadas
Qytet
noform
Pamje nga Magomadas
Vendndodhja
 Magomadas is located in Itali
 Magomadas
 Magomadas
40°15′54″V 8°31′12″L / 40.265°V 8.520°L / 40.265; 8.520Koordinatat: 40°15′54″V 8°31′12″L / 40.265°V 8.520°L / 40.265; 8.520
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.02 km2
Lartësia 263 m (m.n.d.)
Popullsia 666 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Magomadas (Magumàdas) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 9.02 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 263 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 666 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]