Ştefan cel Mare (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ştefan cel Mare
Komunë
Vendndodhja
Ştefan cel Mare is located in Rumania
Ştefan cel Mare
Ştefan cel Mare

Koordinatat: 46°59′V 26°31′L / 46.983°V 26.517°L / 46.983; 26.517

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 99.28 [1] km2
Popullsia 4298 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Negoieşti e Ştefan cel Mare

Ştefan cel Mare është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4298 banorësh dhe sipërfaqe 99.28 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Negoieşti e Ştefan cel Mare.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)