Gârleni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gârleni
Komunë
Vendndodhja
Gârleni is located in Rumania
Gârleni
Gârleni

Koordinatat: 46°40′0″V 26°48′0″L / 46.66667°V 26.80000°L / 46.66667; 26.80000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35,93 [1] km2
Popullsia 6742 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Gârlenii de Sus, Lespezi, Paladeşti, Răcilă, Satu Nou, Şurina
Koordinatat 46° 40′ 0″ Veri

26° 48′ 0″ Lindje

Gârleni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 6742 banorësh dhe sipërfaqe 35,93 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Gârlenii de Sus, Lespezi, Paladeşti, Răcilă, Satu Nou, Şurina.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)