Asău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asău
Komunë
Vendndodhja
Asău is located in Rumania
Asău
Asău

Koordinatat: 46°26′0″V 26°24′0″L / 46.43333°V 26.40000°L / 46.43333; 26.40000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 307.45 [1] km2
Popullsia 7316 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Apa-Asău, Asău, Ciobănuş, Lunca-Asău, Păltiniş, Straja
Koordinatat 46° 26′ 0″ Veri

26° 24′ 0″ Lindje

Asău është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 7316 banorësh dhe sipërfaqe 307.45 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Apa-Asău, Asău, Ciobănuş, Lunca-Asău, Păltiniş, Straja.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)