Căiuţi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Căiuţi
Popullsia
 • Gjithsej5.437

Căiuţi është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5437 banorësh dhe sipërfaqe 134.82 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Blidari, Boiştea, Căiuţi, Floreşti, Heltiu, Mărceşti, Popeni, Pralea, Vrânceni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]