Bârsăneşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bârsăneşti
Komunë
Vendndodhja
Bârsăneşti is located in Rumania
Bârsăneşti
Bârsăneşti

Koordinatat: 46°20′0″V 26°42′0″L / 46.33333°V 26.70000°L / 46.33333; 26.70000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.38 [1] km2
Popullsia 5199 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Albele, Bîrsăneşti, Brăteşti, Caraclău
Koordinatat 46° 20′ 0″ Veri

26° 42′ 0″ Lindje

Bârsăneşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5199 banorësh dhe sipërfaqe 70.38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Albele, Bîrsăneşti, Brăteşti, Caraclău.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)