Poduri (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poduri (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Poduri (Bacău) is located in Rumania
Poduri (Bacău)
Poduri (Bacău)

Koordinatat: 45°53′0″V 26°49′0″L / 45.88333°V 26.81667°L / 45.88333; 26.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 8,169 [2] banorë
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Bucşeşti, Cernu, Cornet, Negreni, Poduri, Prohozeşti, Rusăieşti, Valea Şoşii
Koordinatat 45° 53′ 0″ Veri

26° 49′ 0″ Lindje

Poduri (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 8,169 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Bucşeşti, Cernu, Cornet, Negreni, Poduri, Prohozeşti, Rusăieşti, Valea Şoşii.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)