Jump to content

Racova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Racova
Popullsia
 • Gjithsej3.466

Racova është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3,466 banorësh dhe sipërfaqe 33,96 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Gura Văii, Hălmaciu, Ilieşi, Racova.