Racova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Racova
Komunë
Vendndodhja
Racova is located in Rumania
Racova
Racova

Koordinatat: 46°42′0″V 26°45′0″L / 46.70000°V 26.75000°L / 46.70000; 26.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33,96 [1] km2
Popullsia 3,466 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Gura Văii, Hălmaciu, Ilieşi, Racova
Koordinatat 46° 42′ 0″ Veri

26° 45′ 0″ Lindje

Racova është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3,466 banorësh dhe sipërfaqe 33,96 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Gura Văii, Hălmaciu, Ilieşi, Racova.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)