Brusturoasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brusturoasa
Komunë
Vendndodhja
Brusturoasa is located in Rumania
Brusturoasa
Brusturoasa

Koordinatat: 46°31′0″V 26°12′0″L / 46.51667°V 26.20000°L / 46.51667; 26.20000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.90 [1] km2
Popullsia 3531 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Brusturoasa, Buruieniş, Buruienişu De Sus, Camenca, Cuchiniş, Hinganeşti
Koordinatat 46° 31′ 0″ Veri

26° 12′ 0″ Lindje

Brusturoasa është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3531 banorësh dhe sipërfaqe 109.90 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Brusturoasa, Buruieniş, Buruienişu De Sus, Camenca, Cuchiniş, Hinganeşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)