Coţofăneşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coţofăneşti
Komunë
Vendndodhja
Coţofăneşti is located in Rumania
Coţofăneşti
Coţofăneşti

Koordinatat: 46°09′0″V 26°58′0″L / 46.15000°V 26.96667°L / 46.15000; 26.96667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ~70.1 [1] km2
Popullsia 3297 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bâlca, Borşani, Coţofăneşti, Tămăşoaia
Koordinatat 46° 09′ 0″ Veri

26° 58′ 0″ Lindje

Coţofăneşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3,297 banorësh dhe sipërfaqe ~70.1 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bâlca, Borşani, Coţofăneşti, Tămăşoaia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)