Jump to content

Coţofăneşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Coţofăneşti
Popullsia
 • Gjithsej3.297

Coţofăneşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3,297 banorësh dhe sipërfaqe ~70.1 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bâlca, Borşani, Coţofăneşti, Tămăşoaia.