Lipova (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipova (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Lipova (Bacău) is located in Rumania
Lipova (Bacău)
Lipova (Bacău)

Koordinatat: 46°43′0″V 27°14′0″L / 46.71667°V 27.23333°L / 46.71667; 27.23333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 2.936 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Lipova, Mâlosu, Satu Nou, Valea Caselor, Valea Hogei
Koordinatat 46° 43′ 0″ Veri

27° 14′ 0″ Lindje

Lipova (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2.936 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Lipova, Mâlosu, Satu Nou, Valea Caselor, Valea Hogei.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)