Măgireşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Măgireşti
Komunë
Vendndodhja
Măgireşti is located in Rumania
Măgireşti
Măgireşti

Koordinatat: 46°31′0″V 26°33′0″L / 46.51667°V 26.55000°L / 46.51667; 26.55000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33,21 [1] km2
Popullsia 4.522 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Măgireşti, Prăjeşti, Stăneşti, Şesuri, Valea Arinilor
Koordinatat 46° 31′ 0″ Veri

26° 33′ 0″ Lindje

Măgireşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4.522 banorësh dhe sipërfaqe 33,21 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Măgireşti, Prăjeşti, Stăneşti, Şesuri, Valea Arinilor.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)