Helegiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Helegiu
Komunë
Vendndodhja
Helegiu is located in Rumania
Helegiu
Helegiu

Koordinatat: 46°21′0″V 26°45′0″L / 46.35000°V 26.75000°L / 46.35000; 26.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 7238 [1] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Brătila, Deleni, Drăgugeşti, Helegiu
Koordinatat 46° 21′ 0″ Veri

26° 45′ 0″ Lindje

Helegiu është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 7238 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Brătila, Deleni, Drăgugeşti, Helegiu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)