Podu Turcului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podu Turcului
Komunë
Vendndodhja
Podu Turcului is located in Rumania
Podu Turcului
Podu Turcului

Koordinatat: 46°12′0″V 27°23′0″L / 46.20000°V 27.38333°L / 46.20000; 27.38333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89,46 [1] km2
Popullsia 5,072 [2] banorë
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Băltăneşti, Căbeşti, Fichipeşti, Giurgioana, Hanţa, Lehancea, Plopu, Podu Turcului, Răcuşana, Sirbi
Koordinatat 46° 12′ 0″ Veri

27° 23′ 0″ Lindje

Podu Turcului është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5,072 banorësh dhe sipërfaqe 89,46 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Băltăneşti, Căbeşti, Fichipeşti, Giurgioana, Hanţa, Lehancea, Plopu, Podu Turcului, Răcuşana, Sirbi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)